wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap divider۵+۱ نکته کلیدی برای چیدمان اتاق پذیرایی
۵+۱ نکته کلیدی برای چیدمان اتاق پذیرایی
۵+۱ نکته کلیدی برای چیدمان اتاق پذیرایی

وقتی به فکر تغییرات ظاهری و یا بازسازی منزل خود می افتیم، معمولا اکثرما اولویت را به آشپزخانه و سرویس بهداشتی می دهیم در حالیکه اتاق پذیرایی بیشتر از بقیه مکان ها در دید است. وقتی یک نفر وارد سالن پذیرایی یا هال تان می شود، سریعا متوجه سلیقه شما می شود. در این مقاله الودکو چند نکته کلیدی در رابطه با نحوه دکوراسیون و چیدمان اتاق پذیرایی به شما معرفی می کند تا بتوانید یک سالن لوکس تر و زیباتر داشته باشید.  

1. از آثار هنری با ابعاد بزرگ استفاده کنید:

با آویزان کردن و یا نصب یک اثر هنری که سایز نسبتا بزرگی دارد یک نقطه کانونی در فضای خود ایجاد کنید. این روش بسیار مدرن بوده و تاثیر زیادی بر بیننده می گذارد. دقت کنید که در کنار آن از هیچ عنصر دیگری استفاده نکنید و اثر هنری مورد نظر خود را به تنهایی در محل نصب کنید. برای خرید این آثار هنری می توانید از تابلوها و یا مجسمه های بزرگ استفاده کنید.

2. زیاد شلوغش نکنید:
از قدیم گفته اند که زیبایی در سادگی نهفته است. سعی کنید از به کاربردن تعداد زیادی مجسمه، تابلو، کریستال و اسباب اثاثیه خودداری کنید چون این کار باعث می شود که سالن پذیرایی شما درهم و شلخته به نظر برسد. در عوض، تنها چند وسیله ارزشمند و شیک را انتخاب کرده و از تزیینات کمتری استفاده کنید. این کار باعث می شود که وسیله های دیگر بیشتر خودش را نشان دهد و از نامنظمی محیط جلوگیری کند.
 
3. تلویزیون را مخفی کنید:
در اصول دکوراسیون داخلی هیچ چیز به اندازه آن جعبه سیاه بزرگ وسط اتاق پذیرایی توی ذوق نمی زند. سعی کنید با هنرخود تلویزیون را مستتر کنید. برای این کار می توانید از آینه های تزیینی استفاده کنید و یا به سلیقه خود از درخچه ها و یا مجسمه های زیبا در اطراف تلویزیون استفاده کنید. اگرچه نهایتا نمی توان تلویزیون را به صورت کامل مستتر کرد، ولی استفاده از المان های زیبای هنری در اطراف تلویزیون چشم را منحرف می کند. 
 
4. از آیتم های نامنظم و غیرمعمول استفاده کنید:
برای اینکه سالن پذیرایی شما مدرن تر به نظر برسد، سعی کنید چیدمان آن را از حالت یک فرم دایره ای بی حالت و یا خطوط مستقیم یکنواختی که توسط مبلمان ایجاد می‌شود خارج کنید. برای اینکار می توانید از میزها و یا صندلی های فانتزی و منحصربفرد در بین مبلمان خود استفاده کنید که شکل ظاهری آن اندکی با دیگر مبلمان متفاوت باشد. 
 
5. از وسایل قدیمی و سنتی استفاده کنید:
شما می توانید با قرار دادن یک آیتم قدیمی در اتاق پذیرایی خود حس فرزانگی و حکمت را به بیننده منتقل کنید. یک گل میز سنتی، شمعدانی ها،  آینه های کار شده در گوشه ای از سالن و یا ظروف دکواتیو سنتی به خوبی این حس را منتقل می کنند. 
 

6. از تمامی عناصر استفاده کنید:

سعی کنید در طراحی داخلی سالن پذیرایی خود مجموعه ای از منسوجات، استیل، چوب، شیشه و چرم استفاده کنید. این امر باعث می شود که فضای شما لوکس تر به نظر برسد و احساس تازگی و سرزندگی بیشتری به محیط می دهد.

 

تمام این نکات به شما کمک می کند که فضایی دنج تر، پویا تر و در عین حال لوکس تر داشته باشید. توجه کنید که هارمونی رنگها را مد نظر داشته باشید و سعی کنید از شلوغ کردن فضا بپرهیزید.

 

 
 

 

 

مشاهده، بررسی، انتخاب و خرید از برترین کالاهای دکوراتیو به سادگی در الودکو برای شما مهیا می باشد.

الو دکو با پشتیبانی از تامینن کنندگان معتبر داخلی و خارجی امکان انتخاب کالاهای مورد نظر شما را با کیفیت برتر در اختیارتان قرار می دهد.

© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به الودکو می باشد. طراحی شده توسط طراحی سایت فروشگاهی داتک
شکیبا باشید ...