wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerانواع کابینت
انواع کابینت
انواع کابینت

انواع کابینت از نظر جنس

 

کابینت فلزی

از دیر باز این نوع کابینت در ایران رایج بوده و به عنوان یک جنس ماندگار و ارزان مورد استفاده قرار می گیرد که این نوع کابینت معایب خاص خود را دارد و مصرف آن رو به کاهش است.

کابینت mdf

این نوع کابینت به عنوان یک کابینت لوکس سالیانی است که شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد و در برهه ای وجود آن در ساختمان یک مزیت برای افزایش قیمت ساختمان یا اجاره بهای آن بوده است ولی اکنون نبود آن موجب حیرت است

کابینت های pvc

این نوع کابینت زمان زیادی است که وارد بازار شده هر چند که درب این کابینت از mdf است و جای خود را در این صنعت باز کرده و توانسته رقیب جدی برای ام دی اف باشد که در انواح درب روکش pvc و ممبران در صنعت آشپزخانه عرضه میگردد.

کابینت های mdf از لحاظ جنس روکش و قیمت به چند دسته تقسیم می شوند:

- کابینت تمام ام دی اف که بدنه و درب ام دی اف می باشد که با توجه به مارک mdf (ایرانی یا خارجی) تفاوت قیمت دارند.

- کابینت بدنه نئوپان و درب ام دی اف که در این نوع کابینت برای پایین آوردن قیمت ، بدنه آن را از نئوپان می سازند در این حالت ظاهرا با mdf فرقی ندارد ولی در باطن چیز دیگریست و استفاده از آن پیشنهاد نمی گردد.

- کابینت ام دی اف با درب پروفیل: پروفیلها ابزارهای پیش ساخته ای هستند که بنا به نیاز بصورت قاب درآمده و درون قاب یک ام دی اف 8 میل یا پروفیل 8 میل استفاده شده و تشکیل درب می دهندکه مدتی است استفاده از این نوع کار تقریبا منقضی شده

- بدنه mdf درب هایگلاس براق: ام دی اف هایگلاس همان mdf است که روکش آن نوعی پلاستیک براق است امروزه خواهان بسیار زیادی پیدا کرده ولی استفاده از آن نیاز به مراقبت ویژه دارد زیرا روکش آن نسبت به اشیاء تیز و ضربه مقاوم نیست و بر روی آن ایجاد خط و خش می کند.

- درب روکش pvc: در این حالت mdf خام بوسیله روکش های پی وی سی توسط دستگاه پرس روکش می شود این حالت موقعی استفاده می شود که بخواهیم نقشهایی توسط cnc روی mdf بتراشیم و سپس آنرا روکش کنیم.

- صفحات کابینت نیز رنگها و ضخامتها و جنس های متفاوتی دارند صفحات در ضخامتهای 3/2 و 5 سانتی متر از جنس mdf با روکش hpl و هایگلاس و صفحات سنگ مصنوعی (کورین) در ضخامت 5 سانتی متر موجود می باشد.

مشاهده، بررسی، انتخاب و خرید از برترین کالاهای دکوراتیو به سادگی در الودکو برای شما مهیا می باشد.

الو دکو با پشتیبانی از تامینن کنندگان معتبر داخلی و خارجی امکان انتخاب کالاهای مورد نظر شما را با کیفیت برتر در اختیارتان قرار می دهد.

© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به الودکو می باشد. طراحی شده توسط طراحی سایت فروشگاهی داتک
شکیبا باشید ...